Jdi na obsah Jdi na menu
 


<bgsound src="/file/3/amazonsky-prales-1.mp3" loop="infinite">

ZBYTKY A ODPAD OD PAPOUŠKŮ

wp_20140705_008.jpg 

  ZBYTKY A ODPAD  .... kam efektivně s   ním ....

  Jak známo, papoušek je pták hojnosti a blahobytu a se zbytky potravy co mu vypadne z nohy , nebo od zobáku si moc hlavu neláme.  

Zbytků krmení a odpadu z úklidu,

wp_20150306_002.jpg

 ve kterém je ještě spousta zrnin a ovoce je tedy spoustu. Pokud máte 20 voliér, je množství zbytků ještě snesitelné a hodíte jej do popelnice, nebo bioodpadu, ale pokud máte voliér 150, je toho už denně 

wp_20140712_077.jpg

pěkná kopa. Rozhodli jsme se tedy , že se pokusíme na konzum zbytků od papoušků navyknout slepice. Šlo to ze začátku poměrně ztuha, ale v kombinaci se " slepičí klasikou" jsme slepičky nakonec přesvědčily. Musí se začít od mladých kuřiček a pak to jde.

Teď máme celkem tři skupiny 

čistokrevných plemen slepic po deseti kusech  ( Lakenfeldka, Vlaška koroptví a Brakelka ) a vždy jednom kohoutovi, Zkrmíme 

wp_20140720_011.jpg

od papoušků úplně vše, plus přidáváme granulované krmivo pro nosnice. Slepičky se nám denně odmění cca 24 čerstvými vajíčky, ze kterých v chovné sezoně připravujeme papouškům vaječnou míchanici a samozřejmě zbydou vajíčka i pro nás. V zimě je vajíček sice méně, protože čistokrevná plemena slepic v chladných a světelně krátkých dnech snášku omezí, ale mimo hnízdní sezonu není taková spotřeba, takže to úpně  stačí.